Życie z krótkowzrocznością

Problemy z jakością widzenia pojawiają się u wielu osób w dzisiejszych czasach. Bez wątpienia, spore znaczenie ma tutaj styl życia, jaki prowadzimy. U wielu pacjentów lekarze okuliści stwierdzają krótkowzroczność, która często jest skutkiem korzystania z ekranów monitorowych oraz telewizorów i smartfonów. Ta wada wzroku niwelowana jest za pomocą odpowiednich soczewek, ale można ją zlikwidować też dzięki zabiegom laserowej korekcji wzroku.

Okulary i soczewki kontaktowe

Kiedy widzenie z większej odległości zaczyna stanowić problem, wówczas należy udać się do okulisty. Ta wada wzroku zdarza się najczęściej nastolatkom, jednak może pojawić się w każdym wieku. Nawet małe dzieci muszą niekiedy stosować soczewki korekcyjne okularowe, aby móc uczyć się i chodzić do szkoły. Oczywiście, soczewki te muszą być zawsze dobrze dopasowane przez specjalistę, aby wada wzroku była właściwie korygowana.

Laserowa korekcja wzroku

Krótkowzroczność to wada, którą można usunąć za pomocą działania wiązki lasera. Bardzo ważne jest jednak, aby taki zabieg wykonywać u osób, u których zatrzymała się już ona i nie pogłębia się. W przypadku pogłębiania się wady, taka operacja nie ma sensu, ponieważ dość szybko problemy mogą pojawić się ponownie, a kolejny zabieg jest już ryzykowny. Nie zaleca się więc laserowej korekcji wzroku u małych dzieci.