Mocne cechy współczesnej młodzieży

Współczesną młodzież często opisuje się przez pryzmat jej trudnych zachowań i problemów. Ale przecież współczesna młodzież to fantastyczni ludzie, którzy mają wiele mocnych cech i umiejętności, jakich nigdy nie posiedli przedstawiciele poprzednich pokoleń. Warto zatem mówić też o nich w ten sposób. Przecież w nastoletnim wieku i tak nie brakuje im problemów i stresorów.

Współczesna młodzież a rewolucja technologiczna
Młodzi po prostu są w tej rewolucji technologicznej na czasie. Starsi czasami zwyczajnie nie ogarniają tego, jakie możliwości daje rozwój, młodzi natomiast aktywnie z tego korzystają i nie boją się tego. To niesamowite, jak chociażby portal taki jak YouTube, daje możliwość pokazywania siebie już nawet nastolatkom. Oczywiście można zawsze myśleć o ciemnych aspektach, ale po co? Jest tylu fantastycznych młodych ludzi, którzy pokazują jak śpiewają, jak komponują muzykę, albo jakie teledyski kręcą przy użyciu zwykłej kamery w telefonie, właśnie za pośrednictwem internetu. Młodzi twórcy są niezwykle kreatywni i wyciskają tą „cytrynę” jaką jest rewolucja technologiczna w całości. Zwyczajnie warto brać z nich przykład.

Genialne umysły
Współcześni młodzi ludzie są niezwykle inteligentni również w rozumieniu naukowym. W mediach co chwilę pojawiają się doniesienia o nastolatkach, którzy dokonali jakiegoś odkrycia, albo zaprojektowali jakiś nowoczesny sprzęt. O czymś takim dawniej po prostu nawet się nie śniło. To zatem niesamowite, jak wspaniałe umysł kryją się w nastoletnich ciałach. Oczywiście to są jednostki, ale warto o tym mówić i chwalić młodzież, a nie tylko ją ganić za przywary.