Dlaczego kaski w czasie aktywności są tak ważne?

Podczas wykonywania różnych sportów często wymagane jest noszenie kasku. W jednych dziedzinach sportowych są uregulowania w przepisach, a w innych jedynie zalecenia. Jednak warto samemu przyjrzeć się dziedzinie sportu i odpowiedzieć na pytanie jak bardzo ten sport jest ryzykowny. Dokładnie przyjrzymy się jeździe na łyżworolkach.

Jakie kaski rollerblade są najlepsze?

Kaski podczas jazdy na łyżworolkach są niezbędnym ekwipunkiem każdego, kto odpowiedzialnie i rozsądnie podchodzi do jazdy. Warto przyjrzeć się, jakie kaski rollerblade są najlepszej jakości i będą spełniać swoje zadanie, czyli ochronią głowę przed upadkiem lub wstrząsem.

Najbardziej rekomendowane są kaski miejskie z tworzyw ABS. Dodatkowo każdy kask z ABS posiada miękką wyściółkę. A skorupy EPS zapewniają ochronę przed upadkiem lub zderzeniem z podłożem. Kaski miejskie sprawdzą się podczas każdej jazdy, z pewnością podczas jazdy na łyżworolkach w mieście lub parku. Kask posiada bardzo prostą regulację, która sprawia, że kask można wyregulować w zaledwie kilka sekund. Najnowsze kaski mają od 11 do 16 otworów wentylacyjnych, a to zwiększa wentylację, podnosząc jednocześnie komfort bez potrzeby obniżania skutecznej ochrony głowy.

Czym się kierować podczas wyboru kasku?

Zakup kasku nie należy do najprostszych, jednak kilka kryteriów może ułatwić sprawę. Pierwsze to sprawdzenie producenta i jego historii produkcji lub sprzedaży. Drugie, choć może być najważniejsze to sprawdzenie testów, jakie kaski tego rodzaju mają wykonane atesty i zgody na sprzedaż. Kaski miejskie sprawdzą podczas jazdy w mieście lub w miejskim parku. Podczas dłuższych przejazdów warto zaopatrzyć się w sportowy kask, który posiada więcej otworów wentylacyjnych i jest lżejszy. Kaski najlepiej wybierać dla siebie. Kask ma spełniać swoje zadanie ochronne. Dodatkowo może posłużyć za daszek czy odkrycie na głowę. Może być uniwersalny pod względem płci i rozmiarów, gdzie samemu dopasowujemy