Wzrok psa jest ważny

Każdy właściciel psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o zdrowie pupila jest bardzo ważne. Wizyty u weterynarza są normą. Dobry opiekun stara się zapewnić psu szczepienia ochronne oraz profilaktyczne badania. Wzrosła także świadomość na temat zabiegu sterylizacji i jego wpływu na poprawę jakości psiaka. Wciąż jednak mało wiadomo na temat dbania o oczy psa.

Wzrok jako ważny zmysł dla psa

Psi wzrok, mimo iż o wiele uboższy niż ludzki, jest bardzo ważnym zmysłem, nie tak bardzo jak słuch i węch, jednak bardzo przydatnym w prawidłowym funkcjonowaniu. Pewność, że naszemu pupilowi nie grozi utrata wzroku może nam dać konsultacja ze specjalista takim jak psi okulista. Lekarz zajmuje się wyłącznie chorobami oczu i posiada olbrzymią wiedzę w tym temacie, z pewnością pomoże każdemu psiakowi.

Zapraszamy na weterynariaradosc.com.pl.

Psi okulista – wiedza i profesjonalizm

Gabinet w którym przyjmuje psi okulista, jest wyposażony w specjalistyczne sprzęty do badań. Zajrzenie w oczy zwierzaka, pomoże ustalić co jest przyczyną pogorszenia się jego wzroku. Wiedza, doświadczenie i duża doza cierpliwości to cechy, którymi powinien się wyróżniać dobry psi okulista. Cierpliwość w pracy ze zwierzętami jest niezbędna. Czworonożni pacjenci zazwyczaj niezbyt chętnie poddają się badaniom, oraz nieufnie reagują na towarzystwo nieznanych im osób. Konieczne jest odpowiednie podejście do psa. Wszelakie zabiegi i operacje wykonywane są przy użyciu zastrzyka usypiającego. Psi okulista zajmuje się nie tylko badaniami diagnostycznymi. podejmuje również inne czynności mające na celu uratowania wzroku psa – od drobnych zabiegów po skomplikowane operacje.