Młodzież w internecie

Chyba żadna grupa społeczna tak dużo nie korzysta z internetu, jak współczesna młodzież. Telefon komórkowy jest często wręcz przyklejony do ręki nastolatka, który musi być na bieżąco na przykład z mediami społecznościowymi, za pomocą których komunikuje się ze swoimi znajomymi.

Młodzież w internecie
Rzeczywiście młodzież spędza mnóstwo czasu w internecie, warto to monitorować, bo przecież w internecie jest też sporo zagrożeń. Chyba każdy współczesny rodzic zdaję sobie z tego sprawę, czasami jednak ma poczucie, że nic się z tym nie da zrobić. Ciekawość młodzieży to zupełnie naturalna cecha. Jeżeli nastolatek będzie chciał odwiedzać pewne strony, naprawdę i tak znajdzie na to sposób. Dlatego właśnie lepsze od ciągłego zakazywania, jest zwyczajne uświadamianie młodzieży poprzez rozmowę. Rozmowa, w której nastolatka się nie atakuje, ani nie prawi się mu morałów, to naprawdę najlepszy sposób. Wbrew pozorom wcale nie są nim kary, chociaż wielu rodziców sądzi, że im więcej rzeczy zostanie nastolatkowi zabronionych, tym będzie on potulniejszy.

Pokazuj dobre strony internetu
Dlatego właśnie już od wczesnych lat, kiedy z internetu zaczynają korzystać dzieci, warto pokazywać im dobre strony. W końcu internet daje tyle możliwości. Można wybrać się na wirtualne zwiedzanie muzeum w Nowym Jorku, nakręcić swój własny teledyski i opublikować go w sieci, albo podróżować, dzięki programom typu street nie. Oczywiście, to że pokaże się dziecku, że w internecie właśnie z takich stron warto korzystać, może nie odwieść go od odwiedzania w przyszłości stron z pornografią. Mimo wszystko warto spróbować, aby mieć czyste sumienie i poczucie, że wprowadziło się dziecko w świat internetu w jak najbardziej bezpieczny sposób.