Jaką wybrać poduszkę, aby wyspać się?

Poduszka to bardzo ważny element wyposażenia łóżka, aby wysypiać się i mieć siły na cały dzień. Zwykłe poduszki często dokuczają podczas snu, a rano czuć ból karku. To sygnał, aby zmienić poduszkę na ergonomiczną, dopasowaną do potrzeb ciała. Osobiste preferencje i dopasowanie zapewni poduszka tempur. Znane na Zachodzie od kilku lat, a teraz podbijają rynek krajowy, a czy faktycznie są tak dobre i warto je zakupić?

Co takiego ma w sobie poduszka tempur?

Nie tylko łóżkoholicy wiedzą jak ważne jest odpowiednie dobranie poduszki, aby wysypiać się i spać dobrym i spokojnym snem. Lekarze, fizjoterapeuci radzą, aby niemowlęta do drugiego roku życia nie spały na poduszkach, a później wybrały poduszkę z odpowiednim wkładem, według potrzeb, od pluszu, pierza po pianki.

Każda poduszka po jakimś czasie ulegaja spłaszczeniu i naturalnie zostają zastępowane nowymi. Jednak teraz można wybrać poduszkę na długie lata, dzięki najnowszej technologii. Podparcie dopasowane do każdej potrzeby stworzono pod ergonomię ciała, a kształt poduszki zmienia się od zależności położenia. Tę funkcję poduszka tempur zawdzięcza dzięki wiskoelastycznych komórek, które dopasowują się do ułożenia ciała, dzięki wypełnianiu się powietrza. Każde położenie, podczas całej nocy, czy to na boku, na brzuchu czy na plecach będzie komfortowe i sen będzie dla organizmu i umysłu bardzo odprężający. Unikalny kształt poduszek można dopasować nawet do zwykłych poszewek. Kształt poduszki można wybrać według własnych potrzeb, prostokątne, kwadratowe.

Jak dbać i pielęgnować poduszkę tempur?

Poduszka jest hipoalergiczna, dlatego każdy może skorzystać z jej walorów. Pokrowiec z poduszki tempur szybko się ściąga i łatwo wyprać w pralce. Można go prać w 60 stopniach Celsjusza, aby pozbyć się roztoczy na dłużej zachować świeżość. Materiał poduszki z wersją chłodzącą, zwaną Cooltouch nadają się do prania w 40 stopniach Celsjusza. Wszystkie poszewki są oznaczone znakiem pierwszej jakości i spełniają standardy oeko-tex w klasie pierwszej, dzięki temu mamy pewność, że nie szkodzą zdrowiu. Gąbka poduszki jest z tworzywa, które nie wchłania i nie przywiera kurzu, nie trzeba jej prać i wystarczy zadbać o poszewkę.