Dlaczego usuwamy włókniaki?


Usuwanie włókniaków miękkich realizowane jest przede wszystkim w celach estetycznych. Tego rodzaju zmiany często występują na szyi i twarzy, a częstotliwość ich pojawiania się wzrasta wraz z wiekiem. Są to przeważnie miękkie, zwisające i gromadne zmiany skórne, przypominające woreczki. Tego rodzaju zmiany stanowią przede wszystkim defekt kosmetyczny – nie mają praktycznie żadnego potencjału zezłośliwienia.

Jak przeprowadza się usuwanie włókniaków?

Zabieg usuwania włókniaków najczęściej się opiera na łyżeczkowaniu, chirurgicznej (na ostro) resekcji lub też przy użyciu krioterapii. Tego rodzaju zmiany bardzo ładnie się poddają leczeniu chirurgicznemu, dlatego też usuwanie włókniaków jest definitywne.
Włókniaki mogą czasem odrastać, ale nie zdarza się to często – szczególnie przy całkowitym usunięciu guzka. Warto więc wykorzystać nowoczesne rozwiązania na usuwanie włókniaków. Eliminacja włókniaków nie jest przeważnie bolesna – szczególnie, gdy stosuje się metody mikrochirurgiczne, o ograniczonym zakresie resekcji. Warto dokładnie zorientować się i zapytać się lekarza, jak będzie wyglądał zabieg usuwania włókniaków. Na pewno nie ma się czego obawiać, jednak warto się zdecydować na skuteczne rozwiązania w tym zakresie.

Ile kosztuje i gdzie można przeprowadzić usuwanie włókniaków?

Usuwanie włókniaków może być realizowane nie tylko w gabinetach dermatologicznych, ale i bardzo często w ramach usług medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej. Łyżeczkowe usuwanie tych zmian jest szybkie, proste i nie daje specjalnego dyskomfortu bólowego. Warto zdecydować się na skuteczne zabiegi usuwania włókniaków

Więcej informacji znajdziesz na: https://royalderm.pl/