agencja hr

Czym jest agencja HR i dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Pojęcie „HR” bardzo często przewija się zarówno przez strefę biznesową, jak i strefę pracowniczą. Nie każdy z nas jednak wie, czym dokładnie jest HR i na czym polega praca takiej agencji. Dziś postaramy się omówić zarówno wyrażenie „HR”, jak i przybliżyć działanie agencji HR, z którą to możemy mieć do czynienia. Zapraszamy do artykułu!

Czym jest samo HR?

Warto na samym początku sprawdzić, czym dokładnie jest pojęcie „HR”. Tłumacząc je z angielskiego, skrót HR oznacza nic innego jak „Zasoby ludzkie”. Nawet i to określenie, może się okazać dla niektórych z nas nieco enigmatyczne. A więc w uproszczeniu, HR oznacza mediację między szefostwem a pracownikiem. Zadaniem typowego HR-owca jest zarządzanie pracownikami, którzy mają również swoje potrzeby, a także wymagania, co do swoich pracodawców. Skutkiem tego, osoba od HR ma pomagać zarówno pracownikom danej firmy, jak i pomagać szefostwu w ewentualnych mediacjach, które mają na celu zaspokojenie potrzeb zarówno firm, jak i jej pracowników.

Okej, czym jest więc agencja HR?

Jeśli już mamy wyjaśnione, na czym polega praca osoby od HR, warto jest się skupić także i na tym, co zyskujemy przy wsparciu agencji od HR. Jest to usługa, która pozwala nam w pełni zoptymalizować koszt HR, który w naszej firmie może być za dużym wyzwaniem finansowym. Skutkiem tego, zamiast zatrudniać osoby od HR, możemy skorzystać z obsługi firmy zewnętrznej, która tak samo spełni swoje założenia, lecz przy zdecydowanie niższych cenach.

Wybrana przez nas agencja HR będzie mieć za zadanie również kierować karierą biznesową naszych pracowników, a także wsłuchiwać się w ich potrzeby i dostarczać nam niezbędne informacje odnośnie tego, jakie potrzeby i wymagania mają nasi pracownicy, aby ich praca była jeszcze bardziej efektywna. Dzięki temu, możemy osiągać zupełnie nowe możliwości w biznesie, które przełożą się na sukces naszej firmy.

Czy warto skorzystać z opcji HR?

Jeśli tylko prowadzimy małą lub średnią firmę i nie stać nas na doradztwo HR we własnym zakresie, warto skorzystać z opcji zewnętrznej, która daje nam zdecydowanie lepsze warunki finansowe, natomiast w zamian otrzymujemy tak samo dobrą obsługę HR, która przełoży się na zadowolenie obu stron, które będą miały okazję z niej skorzystać. Skutkiem tego, jest to jak najbardziej opcja, która jest godna polecenia.

Pamiętajmy również i o tym, że HR zajmuje się pozyskiwaniem nowych pracowników, co w wielu firmach jest problemem. Dlatego też, jeśli liczymy na nowych pracowników, którzy zasilą naszą firmę, współpraca z HR jest równie istotna!