Ile potrafisz wyczytać, a ile zastosować? - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Akademia doskonałości Zadbaj o sumienie! Ile potrafisz wyczytać, a ile zastosować?
Ile potrafisz wyczytać, a ile zastosować? PDF Drukuj Email


    Każdego z nas porównać można do grubej książki - z człowieka bowiem wiele można wyczytać… Potem wszystko jest już tylko kwestią tego, co z tą wiedzą się zrobi.

    Niestety, czasem jest tak, że ludzie czytają piękne książki, spotykają niezwykle wartościowych ludzi, a przez całe swoje życie nie potrafią zrobić niczego z wiedzą, którą zyskali. Słomiany zapał i dobre chęci - nie załatwią sprawy. Potrzeba zaangażowania. Domu nie buduje się od drugiego piętra.

    Jedni mają mniej, a drudzy więcej szczęścia. Jedni mają mniej, a drudzy więcej siły. Są tacy, którzy mają potrzebę i uczą się wykorzystywania swojego intelektu do ustanawiania zasad, stawiania granic i mówienia o nich. Inni tego nie potrafią.

    Każdy człowiek jest wielką zagadką. Elementy można ujawnić, a pomimo tego może być trudno dotrzeć do rozwiązania… Czasem jest ono proste. Czasem skomplikowane.

    Ludzie są istotami, którym trudno nie oceniać i nie porównywać się. Lubimy uproszczenia, albo wolimy korzystać z uogólnienia. Wrażliwość czasami w nas umiera. Ułatwieniem jest zakwalifikować ludzi do pewnej kategorii. Trudniej dostrzec w człowieku jego piękno. Odnaleźć jego prawdę.
Zanim kogoś ocenisz, pomyśl - może jego nieszczęścia są jego błogosławieństwem, skarbem. Może umiał obrócić „talentem”, który dostał od Boga.

    Łatwo jest oceniać. Trudniej jest doceniać - czyjś trud, czyjś wysiłek czy nawet klęski... poniesione, ale odkupione za cenę czegoś znacznie ważniejszego.
Trud, jaki powinniśmy wkładać w życie, to między innymi zadania, których się podejmujemy. Przede wszystkim jednak trud, który ma ZNACZENIE to bycie lepszym od samego siebie, bycie lepszym człowiekiem... tak, by rozumieć i darzyć miłością inne osoby.

    Wielu mogłoby się z tym nie zgodzić - pomyśleć, że wcale nie warto. Dobrze przecież żyć „na luzie”. Ale co przyniosłoby złego zwyczajnie uwierzyć w piękny świat i ludzi... samemu stać się jego częścią, odpowiadać za to, jaki ten świat się staje - swoim udziałem.

„Być człowiekiem, to być odpowiedzialnym”. Antoine de Saint-Exupery

    Możesz nie posiadać w pewnych sprawach doświadczenia, ale możesz mieć zasady i plan działania. Czasem to lepsze niż błędy czy nawyki, których nieraz ciężko nie powtarzać… Możesz wydawać się przegrany na starcie, a do mety dotrzeć jako jeden z pierwszych.

    Wykrzesaj z siebie nieco siły w tej ziemskiej walce, abyś potrafił (uczył się) żyć i działać w taki sposób, by widzieć odległy CEL – wieczność, do której każdy ma szanse trafić. Starania o to trzeba zaczynać każdego dnia, każdego dnia je powtarzać...

„Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy”. Eric Emmanuel Schmitt

    I dodać by można - działaj tak, jakby bliski był koniec naszego świata. Daj z siebie ile możesz!!

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Ile potrafisz wyczytać, a ile zastosować? - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca