Schemat człowieka - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 5 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Schemat człowieka PDF Drukuj Email
   
   Człowiek nie wziął się znikąd. Ktoś musiał zapoczątkować istnienie wszechświata, w tym i człowieka (patrz: dział Królestwo Trójcy Świętej - "Stworzenie wszechświata").
    Każdy człowiek - bez względu na rasę, płeć, wygląd zewnętrzny itp. - zbudowany jest TAK SAMO. Zarówno Ty, jak i ja składamy się z trzech przenikających się ze sobą sfer - fizycznej, moralnej i duchowej. Ogólny zarys budowy człowieka prezentuje poniższy schemat podstawowy.

    Oba rysunki powstały w oparciu o rzetelną analizę sprawdzonych źródeł informacyjnych (patrz: dział Źródła danych). Wnioski z przeprowadzonej analizy posłużyły do zbudowania poglądowego, uproszczonego schematu kołowego każdej istoty ludzkiej (i tylko ludzkiej!):


    Najprostszą sferą do wyobrażenia jest SFERA FIZYCZNA, bowiem jest ona dostrzegana naszymi pięcioma zmysłami (wzrok, słuch, dotyk, węch, smak). Jest nią zatem nasze ciało, dzięki któremu możemy się przemieszczać po naszej pięknie zaprojektowanej planecie, a więc w sposób materialny korzystać z jej dobrodziejstw - fizycznie cieszyć się wolnością. Sfera ta jest z wielu przyczyn dość ograniczona, chociażby przez możliwości wydolnościowe organizmu, nabyte choroby, wrodzone ułomności itp.
    Znacznie trudniejszą do zaprezentowania jest SFERA MORALNA człowieka. Jest ona jedynie w małej części materialnie widoczna. Jej cielesnym wyrazem, motorem działania jest nasz mózg. To on kształtuje ten obszar ludzkiego bytu. Informacje zgromadzone w mózgu - w formie wiedzy - decydują o jakości i sprawności rozumowania.
    Trzecią sferą, która uzupełnia pozostałe - w tej samej płaszczyźnie działania (kolor pomarańczowy) - jest SFERA DUCHOWA. Ona, jako jedyna, ma wymiar w pełni niecielesny - niedostrzegalny dla pospolitych ludzkich zmysłów. Motorem jej działania jest serce - jako narząd, który w mistycznym rozumieniu jest Świątynią utworzoną i zamieszkaną przez Samego Boga (Istotę, która w całym utworzonym przez Siebie wszechświecie najbardziej ukochała człowieka, o którego miłość nieustannie zabiega) - patrz: dział Świątynia serca.

    Człowiek został przez swego Stwórcę tak pomyślany, aby w swej budowie stanowić Jego wierną kopię. Jednak w konsekwencji błędów popełnionych przez naszych pierwszych cywilizacyjnych rodzicieli (Ewę i Adama - którzy świadomie poddali swe serca pokusie, błyskotliwie przedstawionej im przez Lucyfera) zostaliśmy wszyscy poddani obowiązkowej próbie tu na Ziemi (patrz: dział Królestwo Trójcy Świętej). Codziennie doświadczamy niewidzialnych starć, które są wynikiem nieustannych napaści, jakie Lucyfer (Szatan) przeprowadza wobec każdego człowieka. Stwórca (Bóg) udostępnił Szatanowi - na czas określony - cały wszechświat. Wszędzie, gdzie jest człowiek, tam jest również liczna świta Szatana (patrz: dział Królestwo Szatana). W każdej chwili dnia toczy się bój o naszą duszę!

    Mimo powyższego, Ty i ja jesteśmy wiernym odwzorowaniem naszego Stwórcy. On - już w chwili naszego poczęcia - wyposażył nas w odpowiednie oprzyrządowanie do walki (patrz: dział Walka).
Najpotężniejszym arsenałem, umożliwiającym skuteczne prowadzenie walki, jest Twoje serce.

    Bóg tak zaprojektował człowieka, aby on - stanowiąc postać materialną - nosił 
w sobie Cząstkę swego Stwórcy. Tak właśnie zostało uformowane Twoje serce. Jest ono Świątynią Samego Boga, który mieszka w nim 24 godz./dobę. Serce każdego człowieka jest duchowym Tabernakulum, które Szatan pragnie usilnie przejąć na własność - zabrać ze sobą na wieczne potępienie. Wyrok ten otrzymał on w chwili, gdy przegrał buntowniczą walkę z Bogiem o władzę. Już od tamtego momentu (długo przed tym jak powstał nasz wszechświat) Szatan zna sprawiedliwy wyrok, jaki na nim ciąży - wieczne cierpienie mąk piekielnych. Dlatego nienawidzi on Boga, a w szczególności człowieka, który stanowi Bożą Cząstkę. Ty i ja jesteśmy tak długo w zasięgu działania Szatana, jak długo mamy wolną wolę, aby ulegać jego rozkosznie prezentującym się pokusom. W rzeczywistości stanowią one jedynie płytki hologram szczęścia... Bo czy ktoś, kto zaprojektował całe Zło na świecie i cały jest tym Złem przesiąknięty, może dać szczęście komuś, kto zbudowany został na Miłości Samego Boga?

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Komentarze  

 
0 #2 abc 2016-05-25 05:41
Cytować
 
 
0 #1 2015-12-12 17:41
Skład człowieka jest bardzo prosty ; ciało, w ciele umieszczona Dusza czyli nasza świadomość, a nad ciałem Anioł Stróż, który jest sumieniem człowieka, nadświadomością i zajmuje się obsługą działania ciała. Dusza jest tylko użytkownikiem ciała.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Schemat człowieka - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca