Pułapki tego świata - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 6 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata
Pułapki tego świata
PUŁAPKI tego świata - wprowadzenie PDF Drukuj Email
   

    Ty i ja żyjemy w świecie, w którym człowiek od zawsze usilnie zabiega o to, co jest "na Topie", co się innym podoba - a jeśli ma dokonać wyboru: pomiędzy trudem, który go wzmocni i uszlachetni, a wygodą, dzięki której oszczędzi sobie czasu i wysiłku, człowiek przeważnie wybierze to drugie. Czyż jednak na tym samym świecie nie obowiązuje również, znana od lat, zasada: non omne quod nitet aurum est (nie wszystko złoto, co się świeci). Gdzieś podświadomie czujesz, że to prawda - lepiej nie ulegać pierwszemu wrażeniu. Ostrożność mimo wolnie daje znać o sobie w Twoim sercu (przynajmniej na początku, zanim jeszcze nie uległeś licznie rozstawionym sidłom współczesnych pokus). Czy jednak przestrzegasz tej zasady względem tego, co widzisz i o czym od innych słyszysz? Czy ufasz wszystkiemu, co robi na Tobie wrażenie - jest wygodne, przyjemne, nowoczesne? I wreszcie: Czy podążasz w życiu za tym, co popularne - zachwycające wszystkich naokoło?

    Z pewnością wygodnie jest żyć tak, jak to w społeczeństwie "wypada". Dzięki temu uniknąć można wielu nieprzyjemnych chwil. Ludziom bowiem nie podoba się gdy wybieramy drogę, którą niewielu kroczy - jeśli nie popieramy czegoś, co wszyscy naokoło chwalą i o co zabiegają. Najprościej jest więc zaufać innym, bo przecież skoro wielu uznało COŚ za dobre, to oni wszyscy nie mogą się mylić. Czy jednak jest to rozsądne? Czy rzeczywiście przy takim podejściu unikniesz rozczarowania i zdołasz osiągnąć Prawdziwe Szczęście, które jest celem Twojego życia?

    Aby móc rzetelnie (głębią serca) odpowiedzieć na wszystkie postawione wyżej pytania, musisz najpierw zastanowić się nad najważniejszym: Czy dzisiejszy świat dąży do odkrywania Prawdziwej Miłości - tej, która opiera się na Miłosierdziu i wyrzeczeniach względem drugiego człowieka? Co jest obecnie popularniejsze wśród ludzi - Miłość i Pokora, czy pieniądze i brawura? Szlachetność i Odwaga, czy przemoc i wygoda? Potęga Serca i Ducha, czy siła i zdrowie ciała?

    ODPOWIEDŹ na wszystkie ww. pytania może być tylko jedna. Świat jest taki, jakim jesteśmy my sami - wewnątrz naszych serc. Jeśli rozumowanie świata nie prowadzi do Prawdziwego Szczęścia, jeśli na świecie nie rządzi Miłość, tylko siła argumentacji finansowej, to odpowiedzialni za to jesteśmy my sami - Ty, ja i ludzie naokoło nas (zarówno ci bliżsi nam tu w Polsce, jak i ci, pośród których sytuacja ta rozwinęła się znacznie wcześniej - szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Szwecji, Francji, Anglii i.in.). Jednak nie chodzi tu w tym momencie o to, kto jest najbardziej winien. Wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy mają bardzo podobne słabości i nie możemy się wzajemnie osądzać, karać, pokazywać na siebie palcami - tu nie o to chodzi! Trzeba natomiast umieć nazwać problem po imieniu. Trzeba wzbudzić w sobie (w sercu) odwagę do tego, aby osądzić konkretny zły czyn (a nie człowieka!) i dołożyć wszelkich starań, aby go przekierunkować na Dobro - by nie tylko zneutralizować jego działanie, ale by ze Zła uczynić Dobro, a konkretnym ludziom przebaczyć i otoczyć ich ciepłymi myślami, życząc im wszystkiego, co pomoże im podźwignąć się i rozpocząć nowe, lepsze życie.

    Pamiętaj zatem, że jeśli coś jest Złe na świecie, to pochodzi tylko i wyłącznie z serca człowieka. Z wnętrza każdego z nas pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha i głupota. Całe to Zło pochodzi z wnętrza człowieka (w tym również Twojego i mojego) i czyni nas wszystkich nieczystymi. To właśnie z naszych ludzkich wnętrz powstało wiele niebezpiecznych dla człowieka pomysłów, opartych przede wszystkim na wygodzie, przyjemności i chęci zaimponowania innym - swoją siłą zewnętrzną, by inni mogli czuć wobec nas respekt. Oto przykładowe tego typu pomysły współczesnego świata: aborcja, eutanazja, in vitro, seks bez opamiętania, Halloween czy choćby muzyka i książki wzniecające niepokój, skutkujący niekontrolowaną dzikością. Na czym polega niebezpieczeństwo tego typu inicjatyw? Jaki trend wzbudzają one na świecie? Kto dokładnie za tym stoi i co ma na celu? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego działu.

    Pamiętaj jednak, że największa odpowiedzialność za to Zło, które już panuje w sercach ludzi na świecie, spoczywa w tym momencie na tych ludziach, którzy są tego świadomi. Jedynie ci ludzie mogą COŚ jeszcze wskurać. Tymi ludźmi jesteśmy także Ty i ja. Im bardziej jesteśmy dojrzali wewnętrznie, tym więcej powinniśmy czynić (więcej się od nas wymaga). Nie możemy stać z założonymi rękami, nie możemy przyłączać się cichutko do reszty świata i zamiatać problemy pod dywan - myśląc sobie, że jakoś się to "rozejdzie po kościach". Tak nie rozwiążemy tego problemu. Gdy nie zaczniemy działać, komentować określonego postępowania, dawać przykładu swoją osobą - będzie tylko jeszcze gorzej, a wtedy problemy te przerzucą się na inne dziedziny życia, powodując masowe nieszczęścia fizyczno-psychiczne.

    Światem nie rządzi Miłość, światem rządzi chęć nieustannego wywyższania się ponad innych. Ciężko jest dziś znaleźć w ludziach Pokorę, za to bez problemu znajdziemy w ludziach nieustanny bunt i niezadowolenie - nawet w czasach pokoju. WNIOSEK: świat ten nie może więc być Królestwem Miłosiernego Boga, lecz królestwem kogoś, kto podsyca w sercach ludzi nienawiść, bunt, niezadowolenie. Świat nasz niestety jest Królestwem Szatana (patrz: dział Królestwo Szatana). To nie znaczy jednak, że Ty i ja mamy rezygnować z walki o Miłość. Musimy po prostu liczyć się z tym, że oficjalnie trudno jest dzisiejszemu człowiekowi zrozumieć naturalną chęć niesienia pomocy, bezinteresowność. Non stop bowiem Wróg (Szatan) podsyca w sercu każdego z nas nienawiść, niezadowolenie i inne uczucia, które mają nas odciągnąć od Prawdy ukrytej w naszym sercu. PRAWDA ta sprowadza się do jednego prostego zdania, jakie Twój i mój Stwórca wypowiada do każdego z nas: "Ty jesteś moim niebiańskim stworzeniem, które kocham ponad własne Życie - pragnę niedługo zobaczyć się z Tobą, by móc żyć z Tobą w Szczęściu na zawsze". Bóg, który nas zaplanował i stworzył, sprowadził nas tu - na tą zepsutą przez nas samych ziemię (gdzie Wróg nieustannie sączy w naszych sercach truciznę) - i przygląda się naszym poczynaniom. Bóg nie zostawił nas samych, dopinguje nas nieustannie - również z głębi naszego serca. Tylko czy my słyszymy JEGO głos, pośród wewnętrznego i zewnętrznego skandowania okrzyków nasączonych Złem - przepychem, egoizmem, nienawiścią itp. Ataki na nas nadchodzą niestety dwutorowo: z wnętrza (Szatan) i z zewnątrz (od innych ludzi). Jedynym schronieniem jest Świątynia, która mieści się w sercu każdego z nas (patrz: dział Świątynia serca). Pośród tego zgiełku musisz umieć odnaleźć prawdziwego siebie. A znajdziesz siebie TYLKO w Bogu, który pozostawił Cząstkę samego SIEBIE w Tobie. Bóg stworzył w Tobie Świątynię, z której nieustannie, szeptem przemawia do Ciebie. Żeby usłyszeć ten GŁOS, trzeba odpowiednio się wyciszyć: znaleźć zaciszne miejsce, zamknąć oczy i słuchać... Można też GŁOS ten usłyszeć czytając Pismo Święte, w którym każde Słowo jest nieprzypadkowe. Ten fragment, który w skupieniu i z zaufaniem do Boga otworzysz, jest skierowany do Ciebie. Bóg da Ci wówczas poznać to, co pragnie Ci na daną chwilę powiedzieć. OTWÓRZ swoje serce na KOGOŚ, kto KOCHA Cię "bez opamiętania". TO jedyne ŹRÓDŁO na dzisiejsze czasy. Nie ma innej drogi. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie, mnie i każdego człowieka.

    Bądź czujny na to, co dzieje się wokół Ciebie... A dzieje się naprawdę wiele. Od Ciebie i mnie zależy teraźniejszość i przyszłość. Bóg obserwuje każdą sekundę Twojego i mojego życia. Nic nie umknie JEGO uwadze. Warto więc się starać, UFAĆ, WIERZYĆ, a przede wszystkim KOCHAĆ.

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Pułapki tego świata - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca