Pierścień bł. Karoliny Kózkówny (pierścień czystości) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 5 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Płciowość i seksualność Pierścień bł. Karoliny Kózkówny (pierścień czystości)
Pierścień bł. Karoliny Kózkówny (pierścień czystości) PDF Drukuj Email

 

Św. Jan Paweł II:

- "Tylko serce czyste może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo",

- "Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać uroki młodości".


Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: "Największy dar - o ile większy niż pieniądze i posag - jaki możecie sobie ofiarować w dniu ślubu, to czyste serce i dziewicze ciało".


Wśród młodych ludzi zapanowała moda na czystość przedmałżeńską. Osoby powstrzymujące się od współżycia przed ślubem można poznać po srebrnej obrączce z wygrawerowanymi liliami (np. pierścień bł. Karoliny Kózkówny). Noszą je tysiące młodych ludzi [1].

Lilie były ulubionymi kwiatami bł. Karoliny Kózkówny. W 1914 r. Karolina zginęła, broniąc się przed gwałtem ze strony rosyjskiego żołnierza. Miała 16 lat. Do jej grobu w podtarnowskiej Zabawie pielgrzymują dziś młodzi ludzie z całej Polski. Wielu z nich wraca do domu ze srebrną obrączką na palcu. "To symbol trwania przy wartościach chrześcijańskich" - mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny, pomysłodawca "pierścienia czystości". "Zainspirowali mnie młodzi pielgrzymi, którzy przyjeżdżają do sanktuarium, aby szukać wskazówek, jak żyć. Są to często kochające się pary, które z rozpoczęciem współżycia chcą zaczekać do ślubu [1]. Scena wygrawerowana na pierścieniu bł. Karoliny nawiązuje do Jej życia.Źródło: http://www.dziennikpolski24.plKrótkie świadectwo Patrycji z Żyrardowa [2]:


"Chcę, aby moje życie już teraz w młodości było budowane na skale - na Jezusie Chrystusie.To Jemu oddałam wszystkie trudy, jakie będę ponosić, aby wytrwać w swoim postanowieniu. Pierścień bł.Karoliny ma być tego symbolem, ale i znakiem dla otoczenia, że ja mimo wielu pokus w młodym wieku, chcę wytrwać przy obranej drodze. Noszę go nie tylko dla innych, aby był informacją i świadectwem mojego wyboru, ale również dla siebie. Trzeba pamiętać, że zawsze człowiek jest narażony na pokusy. W trudnych chwilach ten pierścień ma mi przypominać o moim wyborze. Kiedy zdrowy rozsądek próbuje zawieść człowieka - taki symbol jest często czerwoną lampką, która zapala się, jako sygnał ostrzegawczy i przypominający o postanowieniu. Wszystko co robimy i mówimy ma wpływ na kogoś w otoczeniu dobry lub zły. w ten sposób buduje albo cywilizację życia i miłości, albo cywilizację śmierci. Mam nadzieję, że za kilka lat pierścień bł.Karoliny będę mogła zastąpić ślubną obrączką, a swojemu mężowi będę mogła ofiarować największy dar".Źródła:

1. www.dziennikpolski24.pl

2. http://www.ksmbilgorajski.zam-lub.pl,


Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Pierścień bł. Karoliny Kózkówny (pierścień czystości) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca