"Zdrowa żywność" - to jedynie czysty marketing - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata Niepokojące inicjatywy "Zdrowa żywność" - to jedynie czysty marketing
"Zdrowa żywność" - to jedynie czysty marketing PDF Drukuj Email

 

    Bierzesz w sklepie produkty z półki oznaczonej "zdrowa żywność" i liczysz, że to na pewno produkty świetnej jakości, produkowane ekologicznie? Nic bardziej błędnego. Ten termin to czysty marketing - produkt bowiem nie musi spełniać żadnych norm, by trafić na półki z ekologicznym jedzeniem.

    "Zdrowa żywność to w zasadzie tylko określenie stworzone dla celów marketingowych i nie narzucające żadnych określonych standardów" - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marta Martys, z Wasa Barilla Poland. Według niej żywność można podzielić na:

- żywność naturalną, czyli nie dość, że z ekologicznych upraw, to jeszcze bez żadnych chemicznych dodatków - a więc taką, której składniki nie są przetwarzane;
- jedzenie z naturalnych składników, które jednak jest po chemicznej obróbce.

    "Istnieją odpowiednie przepisy pozwalające używać określenia <<żywność naturalna>> i na pewno nie można go stosować w przypadku produktu, którego składniki są co prawda naturalne, ale jest to produkt wysokoprzetworzony. Można jednak zastosować na opakowaniu takiego produktu informację: <<100 proc. naturalne składniki>>" - dodaje Martys.

    Na półki ze "zdrową żywnością" trafiają jednak obydwa ww. typy produktów. Trzeba więc dokładnie czytać skład produktu i jak go przygotowano, by nie dać się naciąć.

    Warto też dodać, że według portaluspozywczego.pl hasło "zdrowa żywność" dotyczy każdego jedzenia w sklepie - przecież każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży musi być nieszkodliwy dla zdrowia.


Chcesz mieć dzieci? Porzuć zdrową żywność!

    Chcesz mieć dzieci, to porzuć zdrową żywność! Wydawałoby się, że takie twierdzenie przeczy wszelkim trendom. Czy zdrowa żywność jest zbawieniem dla naszych umęczonych organizmów? Okazuje się, że nie do końca. Niektóre z tak zwanych zdrowych produktów (a konkretnie te bogate w błonnik) mogą poważnie zaszkodzić płodności - alarmują najnowsze wyniki badań.

    Nowe badanie ostrzega, że jedzenie produktów o wysokiej zawartości błonnika - takich, jak pełnoziarniste pieczywo i makarony - szkodzi płodności kobiet. Produkty te mogą zakłócać równowagę hormonalną. Im więcej tego typu produktów spożywają kobiety, tym niższy u nich poziom hormonów kluczowych dla prokreacji. A to oznacza kłopoty z zajściem w ciążę.

    Czy spożywasz produkty bogate w błonnik - takie, jak pełnoziarniste pieczywo i makarony?


Oto efekt długoletnich badań:

    Do poniższych wniosków doszli amerykańscy naukowcy po trwającym 2 lata badaniu, któremu poddano 250 kobiet w wieku prokreacyjnym. Wraz ze wzrostem ilości spożywanych produktów bogatych w błonnik, spadał poziom kluczowych dla poczęcia hormonów. Co więcej, w tych samych okolicznościach wzrastała częstość występowania tak zwanej anowulacji. Jest to sytuacja, gdy pomimo występowania cyklu miesięcznego nie dochodzi do owulacji, czyli uwolnienia gotowej do zapłodnienia komórki jajowej. Z oczywistych względów w takiej sytuacji nie może dojść do zapłodnienia.

    Już wcześniej wiadomo było, że do anowulacji może dojść w sytuacji spadku hormonów - pojawiającego się na skutek zbyt intensywnych ćwiczeń, wyczerpania lub stresu. Natomiast badanie Amerykanów jest pierwszym, które wiąże problemy z płodnością z kwestią diety.


Źródło: www.portalspozywczy.pl


Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

"Zdrowa żywność" - to jedynie czysty marketing - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca