Głód rozprzestrzenia się po świecie (08.2011) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata Niepokojące inicjatywy Głód rozprzestrzenia się po świecie (08.2011)
Głód rozprzestrzenia się po świecie (08.2011) PDF Drukuj Emailsierpień 2011 roku


    Jedzenie stanie się wkrótce dobrem luksusowym. Świat pogrąża się w gigantycznym kryzysie.

    Tak złej sytuacji na rynku produktów żywnościowych nie było od dawna - ostrzegają eksperci. W czasie, kiedy świat pogrąża się w kolejnym kryzysie, jedzenie zaczyna stawać się dobrem luksusowym w coraz większej liczbie państw. Według analityków już ok. 1 miliarda ludzi na świecie cierpi z powodu głodu lub niedożywienia. To olbrzymi wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy z głodu cierpiało ok. 925 milionów ludzi. Wkrótce ma być jeszcze gorzej.

    Gwałtownie rosnące ceny żywności - także w Polsce - nie nastrajają optymistycznie. Powszechnie znany problem z drożyzną, która nadweręża coraz więcej budżetów gospodarstw domowych również w naszym kraju, wydaje się być ledwie zapowiedzią wielkiej globalnej katastrofy.

    Od kilku lat ceny żywności na światowych rynkach rosną w szaleńczym tempie. Koszt produktów żywieniowych, stanowiących w niektórych krajach fundament diety, w ostatnich latach podwoił się. Tak było m.in. z kukurydzą, która tylko w ubiegłym roku zdrożała o 84 procent - poinformowała agencja RIA Novosti. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Bank Światowy, ceny cukru poszły ostatnio w górę średnio o 62 procent; pszenica zdrożała o 55 procent; a olej sojowy o 47 procent.

    Kolejne dane, które znalazły się w sprawozdaniu Banku Światowego są nie mniej alarmujące. Wynika z nich, że ceny żywności wzrosły na świecie od lipca 2010 r. średnio o 33 procent. W tempie błyskawicznym zmniejszają się też zapasy żywności w bankach.

    "Ceny ziarna na giełdach będą rosły z powodu wysokiego globalnego zapotrzebowania oraz słabych zbiorów w państwach, które są największymi eksporterami" - powiedział Anton Safonow, analityk z serwisu Investcafe. "Surowa zima w Stanach Zjednoczonych, powodzie w Kanadzie oraz Australii oraz susze w Argentynie powodują wzrost obaw. Na bardzo wysokim poziomie pozostają ceny cukru. Oscylują one wokół poziomu, który nie był notowany od dekady".

    Oczywiście najgorsza sytuacja panuje w tej chwili w Afryce. W krajach takich jak: Somalia, Etiopia, Kenia i Dżibuti, mieszkańcy zmagają się z największym kryzysem żywnościowym od 50 lat - poinformował serwis pravda.ru. Za tak złą sytuację odpowiadają zarówno lokalne konflikty, jak i klęski żywiołowe. Śmiercią głodową zagrożonych jest obecnie ponad 3,5 miliona ludzi.


Źródło: niewiarygodne.pl, 17.08.2011 r.

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Głód rozprzestrzenia się po świecie (08.2011) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca