Ateiści organizują dzień "odchrzczenia" (10.2009) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata Niepokojące inicjatywy Ateiści organizują dzień "odchrzczenia" (10.2009)
Ateiści organizują dzień "odchrzczenia" (10.2009) PDF Drukuj Email
   

    25 października, włoski związek ateistów i agnostyków zorganizuje w wielu miastach kraju tzw. dzień odchrzczenia. Tego dnia osoby, które nie uważają się już za katolików, będą starały się o wykreślenie swoich nazwisk z ksiąg parafialnych.


    Władze związku zwracają uwagę, że wiele osób uczyniło to już w przeszłości indywidualnie i bez rozgłosu. Kiedy tego samego zażąda jednocześnie więcej osób, echo ich decyzji na pewno będzie silniejsze - napisano w specjalnej ulotce. Stwierdzono, że każdy ma prawo do „odchrzczenia się”, usankcjonowane także w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz we włoskim prawie do ochrony danych osobowych.


    Data 25 października wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia w 1958 r. sąd apelacyjny we Florencji uniewinnił ówczesnego ordynariusza tego miasta, który publicznie napiętnował dwoje młodych ludzi, zamierzających pobrać się wyłącznie w urzędzie stanu cywilnego. Sąd uznał bowiem, że jako osoby ochrzczone, oboje podlegali jurysdykcji biskupa, który mógł publicznie wyrazić opinię o ich postępowaniu.


Źródło: KAI, www.piotrskarga.pl

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Ateiści organizują dzień "odchrzczenia" (10.2009) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca