In Vitro: znaczne ryzyko przedwczesnego porodu (03.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata Metoda i n V I T R O In Vitro: znaczne ryzyko przedwczesnego porodu (03.2010)
In Vitro: znaczne ryzyko przedwczesnego porodu (03.2010) PDF Drukuj Email


    Sztuczne zapłodnienie może zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu - informuje "Fertility and Sterility", czasopismo wydawane przez Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Reprodukcyjnej (ASRM). W periodyku opublikowano artykuł omawiający badania duńskich naukowców ze szpitala uniwersyteckiego w Aarhus w Danii.

    Badania wykazały, że wśród 20 tys. kobiet rodzących w latach 1989-2006 te, które korzystały ze sztucznego zapłodnienia częściej rodziły wcześniaki. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego szansa na urodzenie żywego dziecka wynosi średnio 20% dla próby podjętej przez 41. rokiem życia kobiety. Co więcej, dzieci poczęte w laboratorium, jeśli przeżyją okres poza organizmem matki i pierwsze tygodnie ciąży, rodzą się przedwcześnie. Wcześniactwo dotyczy ponad 8 proc. dzieci.

    Dla porównania, odsetek wcześniaków urodzonych przez kobiety płodne wynosił niecałe 5 proc.

"In vitro oraz ICSI są związane ze stymulacją hormonalną i innymi procedurami, które mogą wpływać na ryzyko przedwczesnego porodu" - mówi kierująca zespołem badawczym dr Kirsten Wisborg.

    Według duńskich naukowców, brak jest związku przedwczesnego porodu z leczeniem farmakologicznym niepłodności, co oznacza, że przyczyną nie jest sama niepłodność, ale problem tkwi w procedurach (technikach) sztucznego zapłodnienia.


Źródło: PAP, Onet, 22.03.2010 r., Human Life International - Polska.

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

In Vitro: znaczne ryzyko przedwczesnego porodu (03.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca