In Vitro: wysokie ryzyko martwego urodzenia (03.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 4 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata Metoda i n V I T R O In Vitro: wysokie ryzyko martwego urodzenia (03.2010)
In Vitro: wysokie ryzyko martwego urodzenia (03.2010) PDF Drukuj Email


    Ciąża, do której dochodzi po implantacji zarodka poczętego in vitro, wiąże się z wysokim ryzykiem urodzenia martwego dziecka. Kobiety, które decydują się na macierzyństwo z zastosowaniem technik wspomaganego rozrodu, powinny mieć tego świadomość.

    „Human Reproduction” - czasopismo z zakresu medycyny rozrodu człowieka - opublikowało wyniki przeanalizowania 20 tys. przypadków przebiegu pojedynczej ciąży. Kobiety, u których doszło do ciąży wskutek zapłodnienia in vitro rodziły martwe dziecko czterokrotnie częściej niż kobiety, które poczęły w sposób naturalny – spontanicznie lub po wyleczeniu z niepłodności.

    Dr Kirsten Wisborg z oddziału neonatologii i intensywnej terapii noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Aarhus, wraz z zespołem, analizowała dane dotyczące kobiet rodzących w tym drugim co do wielkości mieście Danii. Dane dotyczyły urodzeń, do których doszło w okresie od sierpnia 1989 r. do października 2006 r.

    Spośród wszystkich analizowanych 20 166 przypadków pojedynczej pierwszej ciąży, do 16 525 (82 proc.) ciąż doszło naturalnie po mniej niż jednym roku starań, do 2 020 (10 proc.) po więcej niż roku starań (tzw. obniżona płodność), do 879 (4 proc.) po wyleczeniu z niepłodności i do 742 (4 proc.) po zapłodnieniu pozaustrojowym metodą ICSI (docytoplazmatyczne podanie plemnika). Odnotowano 86 przypadków urodzenia martwego dziecka, co daje ogólny wskaźnik 4,3 martwe urodzenia na 1 tys. urodzeń.

    Kiedy policzono wskaźnik urodzeń martwych dla każdej z wyszczególnionych grup kobiet otrzymano: 16,2 dla kobiet po sztucznym zapłodnieniu, 2,3 dla kobiet wyleczonych z niepłodności, 3,7 dla kobiet płodnych naturalnie i 5,4 dla kobiet z obniżoną płodnością.

    „Po wyeliminowaniu czynników związanych z wiekiem rodzącej, jej wagą, wykształceniem, piciem alkoholu w ciąży, paleniem papierosów i piciem kawy, ustaliliśmy, że ryzyko urodzenia martwego dziecka poczętego in vitro jest czterokrotnie wyższe niż urodzenie martwego dziecka poczętego naturalnie. Natomiast wskaźniki obliczone dla kobiet płodnych, z obniżoną płodnością i wyleczonych z niepłodności wykazują nieduże różnice” – skomentowała wyniki badań dr Wisborg.

    „Do tej pory wielu lekarzy wskazywało na wcześniej problemy z płodnością, jako na podstawowy czynnik prowadzący do martwego urodzenia. Przeprowadzona przez nas analiza wykazała, że ryzyko jest bardzo podobne dla kobiet i par mających problemy z płodnością i zdrowych, jeśli do poczęcia dojdzie w sposób naturalny. Ryzyko urodzenia martwego dziecka wysoko wzrasta w przypadku sztucznego zapłodnienia. Oznacza to, że przyczyną straty dziecka mogą być czynniki związane np. z technikami rozrodu wspomaganego lub jakieś fizjologiczne różnice występujące u par bezpłodnych” – podkreśla dr Kirsten Wisborg.


Źródło:
 LifeSiteNews, 22.02.2010 r.; Human Life International - Polska;
K. Wisborg, H.J. Ingerslev, T.B. Henriksen, “IVF and stillbirth: a prospective follow-up study” w: “Human Reproduction” (Hum. Reprod. Advance Access published on February 23, 2010; doi:10.1093/humrep/deq023

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

In Vitro: wysokie ryzyko martwego urodzenia (03.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca