Królestwo Szatana - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 6 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Królestwo Szatana
Królestwo Szatana
Królestwo Szatana - wprowadzenie PDF Drukuj Email


    Na naszym świecie rządzą dziś bezapelacyjnie: pieniądz, wyidealizowany wygląd zewnętrzny, luksus, niechęć do ludzi słabych, awersja do służenia innym itp. Powszechnie utożsamia się dziś siłę z koniecznością bycia pierwszym – przed innymi – oraz coraz częściej również z brutalnością. Miłość zaś najczęściej utożsamiana jest z seksem i egoizmem:

„Kocham cię za to, że…”, „Kocham, gdy dajesz mi to, co lubię”, „Kocham to, że jesteś ładny/ładna… że mogę się z tobą pokazać… że jesteś na czasie… że się na wszystko zgadzasz” itp.

    Dlaczego kiedyś tego typu podejście nie było aż tak masowe, popularne jak dziś? Bo ludzie mieli trudniejsze warunki życiowe? Bo nie było powszechnego dostępu do wielu wygód, jak np. komputery, czy środki czystości? Pewnie po części TAK. Jednak przede wszystkim ludzie bardziej polegali na Bogu oraz pomagali sobie nawzajem – wiara była czymś naturalnym, co nie budziło wstydu ani zdziwienia (w odróżnieniu od obecnych czasów). Ludzie z pełnym zaangażowaniem szanowali środowisko naturalne, albowiem czuli większą zależność od niego. Gdy, przykładowo, następowała burza z piorunami, ludzie naprawdę byli zalęknieni i momentalnie każdy uświadamiał sobie kruchość swojego życia – zależność od praw natury, którymi Ktoś musi zarządzać (stąd warto Mu okazać oddanie i szacunek). To w pewien sposób trzymało ludzi w ryzach.

    Począwszy od końca XX wieku w całym społeczeństwie na świecie obserwuje się coraz mniejsze zawierzenie życia codziennego Bogu, a coraz bardziej bezkrytyczną wiarę we własne możliwości (wierzy się dziś głównie w to, co widzi… ale przecież wówczas nie potrzeba do tego wiary?). Skoro Bóg rzeczywiście istnieje, to jakie zrodzi to wszystko dla świata konsekwencje? Jeśli nie służymy Bogu, to komu?

    Tak jak we wszechświecie każdej sile [energii] dodatniej odpowiada określona siła [energia] ujemna (i odwrotnie – przewaga zaś zależy od wartości potencjałów), tak logiczne jest (nie potrzeba do tego żadnej wiary), że nie poświęcając swych wysiłków Bogu, oddajemy pole przeciwnikowi – szatanowi. Zamiast więc błogosławieństwa, w życiu zaczyna przeważać przekleństwo. A wszystko z wolnego wyboru każdego człowieka, który jeśli straci czujność w gestii swych naturalnych słabości psychiczno-fizycznych, to wezmą one nad nim przewagę… a on sam z biegiem czasu jakoś sobie wszystko przetłumaczy – byle dostarczać swemu ciału określonych uciech poprawiających nastrój (chwilowo).

    Chyba nie masz wątpliwości Przyjacielu, że na tym świecie ludzie postępujący według praw miłosiernej Miłości – polegającej na prawdziwym szacunku do Boga i bezinteresownej służbie wobec drugiego człowieka – są postrzegani za dziwaków i w zupełności nie pasują do tego świata. Kto więc rządzi tym światem? Jak należy się zachowywać, aby w świecie tym być uznawanym za "króla" i podobać się ludziom?

    Odpowiedź na te pytania wymaga uświadomienia sobie kilku prostych faktów. Istnieje tylko jedna Prawda, która do końca jest logiczna Sercem i podlega prawom prawdziwej Miłości. Prawda ta nas zrodziła i część tej Prawdy każdy człowiek nosi w głębi swojego serca – jest ona zespolona z nieśmiertelną duszą człowieka. Od tej Prawdy wszyscy wyszliśmy i do Serca tej Prawdy zdążamy. Król tego świata – szatan (Lucyfer) – również wywodzi się z tej Prawdy, jednak na pewnym etapie swego istnienia Prawdzie tej nie uwierzył, a dodatkowo sam zapragnął być najważniejszy, bezwarunkowo wywyższając się ponad wszystkich. Musiał więc zostać całkowicie poniżony (jakoby sam się poniżył). Nienawidzi on człowieka [patrz dział: Królestwo Trójcy Świętej] i wciąż oczekiwać musi na oficjalne odczytanie wyroku, który skazuje go na dożywotnie, niekończące się cierpienia. To właśnie on jest panem, królem tego świata. Zasady jego królestwa bezapelacyjnie rządzą naszym światem. Każdy, kto w życiu swoim świadomie lub nieświadomie opiera się na wyżej opisanych regułach, współtworzy Królestwo Szatana, które w XXI wieku z każdym dniem rośnie w siłę.

    Nie wiem jak Ty, ale ja nie zamierzam „stać bezczynnie” i „krakać jak wszyscy”. Swoim życiem, każdego dnia, dążę całym sercem do generowania Bożego błogosławieństwa – zarówno w życiu swoim, moich najbliższych oraz całego świata. Dzięki mocy Ducha Świętego, jaką Jezus Chrystus zostawił nam po Swoim zmartwychwstaniu, każdy człowiek ma szansę uratować podczas swojego życia określoną liczbę ludzi – w zależności od swej wytrwałości i jakości w działaniu. Wiadomym jest, że Miłość ostatecznie zwycięży i pokona Królestwo Szatana (zostało nam to jednoznacznie i wielokrotnie przepowiedziane w Piśmie Świętym). Wciąż nie wiadomo jednak jakim odbędzie się to kosztem – ilu ludzi trafi na wieczne potępienie, ulegając myśleniu tego świata (człowiek przecież ma wolną wolę, nawet Bóg niczego mu nie narzuci, gdyż Miłość oznacza też wolność). Wszystko zależy od nas, Wojowników. Całe uzbrojenie mamy na wyciągnięcie ręki. Nie gapmy się więc, tylko do Walki…!


Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Królestwo Szatana - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca