Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 5 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Królestwo Trójcy Świętej Kościół Jezusa Chrystusa Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka
Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka PDF Drukuj Email


    2 października każdego roku jest wyjątkowym dniem. Dlaczego? Albowiem solenizantami w tym dniu są nasi Aniołowie Stróżowie... Tak, to Dzień Anioła Stróża.

    Każdy człowiek - bez względu na wyznawaną wiarę - rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem (każde państwo świata również ma własnego Anioła Stróża). Co ciekawe, każdy jeden Anioł Stróż jest inny - zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o swoje możliwości duchowe. Człowiek rodzi się z określoną pojemnością duchową (daną przez Ojca-Stwórcę) i ma obowiązek rozwijać tą duchowość, która polega na niczym innym, jak na uczeniu się rozmowy (mówienia i słuchania) z Bogiem - w tym także codziennej walce z szatanem i swymi słabościami (wykorzystując do tego cały wachlarz możliwości duchowych, jakie Ojciec pozostawił każdemu człowiekowi: m.in. powinniśmy obcować z trzema Kościołami Świętymi - Zwycięskim w Niebie, Oczyszczającym się w Czyśćcu i Walczącym na ziemi - czy wykorzystywać ogromny rynsztunek duchowy, jaki mamy do dyspozycji: Charyzmaty i Dary Ducha Świętego, Sakramenty Kościoła, Pismo Święte, Różaniec Święty, Szkaplerz i wiele innych). Dlatego to, na ile człowiek odczuwa wyjątkowość swojego Anioła - czy Anioła innej osoby - jest silnie uzależnione od stopnia rozwoju jego pojemności duchowej, a to uwarunkowane jest oddziaływaniem łaski (którą zsyła Bóg), chęciami danego człowieka - wiadomo, jeżeli się czegoś nie chce, to nie da się tego zrobić - bądź uwarunkowane to może być czyjąś modlitwą (a więc staraniami innej osoby, która wyprasza określone łaski dla człowieka, którego darzy miłością).

    Nie tylko Anioł Stróż jest niepowtarzalną istotą we wszechświecie. Każdy człowiek, który dotychczas się urodził (od momentu zaistnienia grzechu pierworodnego u naszych rodziców - Adama i Ewy) aż do ostatniego, który zdąży się narodzić do momentu paruzji, czyli Końca Świata, jest niepowtarzalny - zarówno w gestii swojego wyglądu fizycznego, jak i duchowego. To niesamowite, że nawet nasze dusze są minimalnie różne od siebie - nie ma drugiej identycznej. Moment naszego Chrztu Świętego jest szczególnie wyjątkowy, bowiem otrzymujemy od Ojca określony pakiet duchowy, który także jest niepowtarzalny w całej historii wszechświata (otrzymujemy konkretny zestaw talentów, możliwości, umiejętności - taki, jakiego nikt nigdy nie miał i mieć nie będzie). A zatem, jakże każdy człowiek jest wyjątkowy w oczach Boga! Gdy to pojmiemy sercem, wówczas będziemy mogli choćby troszeczkę poczuć, co odczuwa Bóg, gdy postępujemy źle wobec drugiego człowieka. Bóg przecież - z racji tego, że nas "kocha do nieprzytomności" - jest Bogiem zazdrosnym (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), dlatego musi kierować się wobec nas nie tylko Miłością, ale także sprawiedliwością i wolnością. Kwintesencję tego możemy poznać medytując Pieśń nad Pieśniami.

- - - -

    Kiedyś całkowicie lekceważyłem swojego Anioła Stróża. Obecnie zaś dostrzegam, że nawet dla wielu osób wierzących i praktykujących jest on nadal zapomniany. A już tyle razy nas wybronił z opresji (dokładną historę walki, jaką toczył z naszym Nieprzyjacielem, poznamy w chwili naszej śmierci). Anioł Stróż jest tak mocno z nami związany, że podobno jeśli któryś człowiek po śmierci trafia do Piekła, to Bóg musi wykasować pamięć Anioła Stróża o tym człowieku - tak wielkim bowiem cierpieniem dla Anioła byłaby wieczna świadomość, iż osoba, o którą całym sobą walczył w każdej sekundzie jej życia - z prawdziwej Miłości i odpowiedzialności - trafiła ostatecznie do Piekła (czyli na wieczne potępienie - niekończący się brak możliwości oglądania Boga twarzą w twarz). [wiemy to dzięki lokucjom oraz innym objawieniom, jakie miały - i wciąż mają - miejsce w Kościele]

    Powinniśmy współpracować ze swoimi Aniołami Stróżami - choćby w najdrobniejszych sytuacjach w ciągu doby. Anioł Stróż jest dużo lepszy od budzika. Wiele razy się o tym przekonałem - w sytucjach, gdy mój budzik zawodził z powodu baterii lub mojego gapiostwa. Możesz także posyłać swojego Anioła z określoną informacją do innych ludzi lub do innych Aniołów Stróżów. Przykładowo, niedawno zauważyłem, że pewien człowiek niebezpiecznie się bujał na krześle... Szybka prośba do mego Anioła... i facet nagle przestaje się bujać. Albo utkwiło mi w pamięci świadectwo mej koleżanki (Marysi), jak to poprosiła swoją siostrę przez swojego Anioła, aby ściszyła muzykę. Oczywiście Anioł Stróż kieruje również nami. Potrafi nas zawrócić z pewnej sytuacji, np. każąc się cofnąć... Bądź daje nam określone natchnienia w sercu - tzw. przeczucia.

    Nieraz doświadczyłem namacalnego - bo w świecie fizycznym - ujawnienia się Anioła. Choćby ostatnio, kiedy nie wiedziałem jak pewnemu chłopakowi pomóc... i w pewnym momencie pękł mi się łańcuszek z medalikiem Maryi. Doznałem przeczucia w sercu, że to Anioł mi go zerwał - jak się później bowiem okazało, był to najlepszy moment, optymalne wyjście z pewnej sytuacji. Łańcuszek pękł w chwili, gdy sięgałem po pieniądze do portfela... Pomyślałem, że to drobne mi spadły na ziemię... a okazało się, że to medalik, który później przez Matkę Bożą bardzo oświecił tego młodzieńca. I mogłoby się wydawać, że to był jakiś przypadek... Najzabawniejsze jest to, że Aniołowie przeważnie działają tak, by nie być spostrzeżonymi - jakby mieli zakaz ujawniania się. W tym jednak drzemie również ich wielka pokora oraz ich poświęcenie dla nas - nawet wtedy, gdy o nich zapominamy.

    Na Aniołach Stróżach zawsze można polegać, dlatego nie zasmucajmy ich. Dziękujmy im każdego dnia za ich obecność. Za każdym razem, kiedy sie do nich zwracamy, warto uwielbiać je w Trójcy Przenajświętszej - one bowiem działają dla chwały Bożej.


    Oto niektóre fakty z życia ojca Pio, związane z Aniołami Stróżami:

http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Guardian_Angel_Polska.htm


Kuba i Michał


- - - -

    Czytam właśnie książkę pani Terakowskiej pt. "Tam, gdzie spadają Anioły"... i muszę powiedzieć, że wiara ludzka w coś nadprzyrodzonego jest bardzo słaba...

    Kilka lat temu byłam na drugim roku studiów. Miałam problemy. Poprosiłam - a raczej dłuuugo się modliłam - aby Bóg dał mi wyraźny znak, że mój Anioł Stróż istnieje... Podupadał bowiem bardzo w swej wierze...

    Kilka dni później szłam z zajęć przez park - tak, jak zawsze... tak, jak dzień w dzień, tą samą drogą.
Zatrzymałam się na chwilę... i zobaczyłam w krzakach motyla. Motyl ten był... śmieszny i jakiś dziwny... Raz, że pierwszy raz w życiu widziałam tak pięknego, niezwykłego motyla, a dwa... że on się mnie w ogóle nie przestraszył. A wręcz przeciwnie - przyleciał do mnie i... usiadł mi na dloni! Pierwszy raz zdarzylo mi się coś tak niesamowitego! Przybliżyłam więc dłoń do swoich oczu, bo nigdy z tak bliska nie widziałam motyla. Patrzył się długo na mnie... Potem zrobił kółko wokół mnie i... usiadł mi na glowie!

    Ja wierzę, że to był znak od mojego Anioła Stróża. Czy móżna równie delikatnie, spontanicznie... i jednocześnie tak niezwyczajnie dać o sobie znać?


Źródło: Kafeteria.pl

- - - -

Litania do Anioła Stróża:

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/modlitwy-o-uwolnienie-modlitwy-142/do-aniolow-modlitwy-62/86-modlitwa-do-aniola-stroza

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Komentarze  

 
+1 #25 Bernadetta 2017-09-20 18:57
Mialam moze 4 lata, a brat moj 5 lat. Mama wyslala nas ze sniadaniem dla taty, ktory pracowal z drugiej strony jeziora. Musielismy isc wzdloz jeziora i brzegiem lasku przechodzac przez strumyk. Doszlismy do mostu drewnianego, ktory laczyl dwa jeziora kanalem. Nie bylo nikogo z doroslych, byla przerwa sniadaniowa. Deski byly rozebrane, zostaly tylko belki. Brat pwiedzial do mnie podaj mi reke i nie patrz w dol tak stopa przy stopie posuwalismy sie na druga strone. Powiedzielismy tacie jak przechodzilismy przez rozebrany most, tata zdebial. Wzial nas na rece po kolei, przeniosl na druga strone, szczesliwie doszlismy do domu. Tata wrocil z pracy i opowiedzial mamie o tym, mama sie przerazila i przez cale swoje zycie nie zapomniala o tym niebezpieczenst wie. W domu wisial na scianie obrazek dzieci idacych przez most z Aniolem Strozem. W moim domu jest i wierzę, że On jest zawsze ze mna wszedzie gdzie jestem. Coraz czesciej wspominam i dziekuje bardzo za wszystko co dla mnie robi.
Cytować
 
 
+1 #24 metal 2017-05-30 23:03
Gratulacje dla autora. Interesujący artykuł, a to w dzisiejszych czasach rzadkość!
Cytować
 
 
+1 #23 abka 2017-05-28 05:57
Świetny artykuł. Interesujący, konkretny,
życiowy. Nic dodać nic ująć.
Cytować
 
 
-1 #22 prace licencjackie 2017-05-25 06:22
Czy dobry? Tego nie wiem. Na pewno ciekawy, przynajmniej dla mnie.
Cytować
 
 
0 #21 Ania 2017-02-05 01:30
Bardzo kocham mojego Aniola. Nadalam mu imie. Kazdego dnia czuje jego obecnosc w wielu sytuacjach. Podsyla mi osoby, z ktorymi musze zalatwic jakies wazne sprawy i powinnam do nich zglosic sie. W mojej pracy jest zatrudnionych ok. 100 osob. A ja wiecznie niechcacy wpadam na korytarzu na te osobe, o ktorej dopiero co myslalam. To jest niesamowite! Parkowanie samochodu na zastawionym parkingu lub ranne pobudki to juz norma, gdy tylko Go poprosze o to. A najbardziej czuje Jego obecnosc wieczorem, gdy wylacza mi komputer, bo chce abym juz poszla spac. Jestem nocnym Markiem i bez tej zabawnej interwencji mojego Aniola czasami siedze bardzo dlugo w nocy. Zawsze, gdy wylacza mi komputer dziekuje mu. Tak samo za wszystko inne ciagle dziekuje. Rano, jadac do pracy modle sie do Niego i do Aniolow mojego meza i naszych dzieci. Polecam ksiazke "Moj Aniol pojdzie przed toba".66
Cytować
 
 
0 #20 Prawdaxxx 2016-12-13 17:53
Całkiem niezłe, ale to z tą pojemnością duchową to mnie rozbawiłeś. Mógłbyś podać jeszcze gęstość?
Fakt faktem dobra robota.
Pozdrawiam
Cytować
 
 
+1 #19 kika 2016-10-12 11:54
Ja często zlecam różne rzeczy mojemu kochanemu przyjacielowi Aniołowi Stróżowi. Bardzo mi pomaga w takich przyziemnych sprawach. W duchowych z pewnością też, ale wierzę, że to moje zasługi.
Natomiast często pomaga mi w pracy, rozwiązuje różne błędy, poprawia różne techniczne sprawy :) I to sam z siebie, nie proszony o to! Oj, nie raz ratował mi skórę
No i oczywiście parkowanie :)
Dzięki stary!
Cytować
 
 
+4 #18 viki 2016-07-03 16:22
Witam. Ja ze swoim Aniolem Strozem rozmawiam codzien. Dziekuje, prosze. I przyznac musze, ze pilnuje mnie od wszelkich pomylek. Jest zawsze. Wiele bledow bym popełniła gdyby nie nagły impuls. Nawet drobiazgi omylkowe w pracy. Jest to moze irracjonalne ale prawdziwe. Sprzecznosc. Ale wiem że moj Anioł Stróż jest zawsze przy mnie. Dba o mnie i za to jestem wdzieczna
Cytować
 
 
+2 #17 Bartek 2016-05-03 23:00
Prosze Anioła i Boga o pomoc finansową dla siebie.Chciałbym pomóc sobie i tylu ludziom ilu zdołam.Moge trafić przez biede do zk.Wtedy strace więcej niż wszystko. Ale w zamian mam jeszcze gorsze życie.Prosze o pomoc.Dlaczego tak jest
Cytować
 
 
+4 #16 2015-10-27 21:27
Jestem już bardzo długo po ślubie, dzieci już dorosłe i wnuki już mam. Tak na pozór jesteśmy prawie idealnym małżeństwem ale tak na prawdę to całkiem odwrotnie pomijając szczegóły to powiem, że mąż nie pozwolił mi chodzić do pracy, a jednocześnie był "oszczędny dla mnie i rodziny". Było mi bardzo ciężko i dużo się modliłam. Pewnego razu pomyślałam ,żeby nauczyć się wykonywać usługi w domu.
Korespondencyjn ie uzupełniłam wykształcenie, na raty kupiłam komputer i od 24 lat pracuję. Zawsze myślałam, że to wszystko było moim osiągnięciem ale teraz jestem pewna, że to mój Anioł największy przyjaciel zaniósł moje modlitwy, prośby i łzy do Boga i to mój najdroższy opiekun załatwił mi tę parce. Bardzo mu za wszystko dziękuję.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca