Eutanazja w Belgii - coraz częstsza, łatwiejsza i tańsza (04.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca

Tajemnice miłości

Newsletter

Shoutbox

Ostatnia wiadomość: 3 years, 5 Miesiące temu
  • CNotic: :D:D:D:D
  • CNotic: Hmm..
  • singularis: Trzeba...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać tu posty.

Załóż konto, jeśli nie masz

Partnerzy

www.znajomapolonia.com - Polacy wierzący, otwarci na wartościowe znajomości;

www.kjb24.pl - "Któż jak Bóg" (dwumiesięcznik o aniołach i życiu duchowym).

LogowanieNajnowsze komentarze

Zanim wyruszysz Pułapki tego świata E u t a n a z j a Eutanazja w Belgii - coraz częstsza, łatwiejsza i tańsza (04.2010)
Eutanazja w Belgii - coraz częstsza, łatwiejsza i tańsza (04.2010) PDF Drukuj Email


    Każdego dnia jeden Belg umiera w wyniku eutanazji (według danych z raportu rządowego). Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze - w belgijskich aptekach pojawiły się bowiem specjalne pakiety, zawierające wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia eutanazji w domu.

    Przypadki eutanazji zdarzają się teraz o jedną trzecią częściej niż w 2002 roku (wtedy, gdy praktyka ta została dopuszczona przez prawo). Wzrost liczby eutanazji notuje się także w Holandii. W 2003 roku było ich 1815, rok później już 1886. Są to jedynie liczby oficjalne - nieznana jest liczba zabiegów przeprowadzanych bez informowania władz.

    Większość przypadków eutanazji w Belgii (80 procent) jest przeprowadzana w części Flamandzkiej. Pakiety, wprowadzone niedawno do sprzedaży, mają na celu umożliwić lekarzom dokonywanie eutanazji w warunkach domowych. W samej Belgii pojawiły się już jednak głosy, że ułatwianie wspomagania śmierci oraz planowane zmiany w prawie - rozszerzające możliwość dokonania eutanazji na cierpiące niemowlęta, osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi czy starców cierpiących na demencję - mogą doprowadzić do wymknięcia się praktyki spod jakiejkolwiek kontroli. Niektórzy Belgowie wprost wskazują, że włądzom chodzi o obniżenie kosztów opieki nad osobami starymi czy nieuleczalnie chorymi.

- - - -

    Po ośmiu latach funkcjonowania, belgijska ustawa o legalizacji eutanazji zbiera ponure żniwo. Według analizy naukowców z Vrije Universiteit Brussel (Wolny Uniwersytet Brukselski), liczba wniosków o przeprowadzenie eutanazji wzrosła trzykrotnie. W 2003 roku, rok po zalegalizowaniu „śmierci na życzenie”, odnotowano 235 formalnych próśb pacjentów o dokonanie eutanazji. W 2008 r. zarejestrowano 705 takich żądań.

    Największą grupę domagającą się eutanazji stanowią młodzi mężczyźni chorujący na choroby nowotworowe. Osoby po 80. roku życia stanowią 18 procent ofiar eutanazji. Prawie 7 procent zdecydowanych na zakończenie życia, to osoby cierpiące na choroby degeneracyjne ośrodkowego układu nerwowego oraz choroby mięśni.

    Większość ofiar eutanazji została pozbawiona życia w swoich domach. Podano im śmiertelną dawkę usypiających barbituranów i preparatów zwiotczających mięśnie.


Źródło: LifeSite/Catholic Exchange, 22.04.2010 r.;
www.kosciol.pl; Rzeczpospolita.

Dodaj do:

naszaklasa    Digg    twitter    Facebook    Wykop    Gwar
 

Komentarze  

 
0 #2 Uni 2017-06-27 10:12
Życiowo
Cytować
 
 
0 #1 obrona pracy 2017-06-27 10:11
Super artykuł.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2010 Redakcja wortalu TajemnicaMilosci.pl

Eutanazja w Belgii - coraz częstsza, łatwiejsza i tańsza (04.2010) - TajemnicaMilosci.pl - mapa odkrywania prawdziwego szczęścia i pokoju serca